Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

VIDEO/ Muçi-show në Varshavë, dopietë spektakolare në fitoren ndaj Aston Villës

VIDEO/ Muçi-show në Varshavë, dopietë spektakolare në fitoren ndaj Aston Villës
VIDEO/ Muçi-show në Varshavë, dopietë spektakolare në fitoren ndaj Aston Villës

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes Legias së Varshavës dhe Aston Villës, duke u dhënë fitoren 3-2 polakëve.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ishte i papërmbajtshëm me shpërthimet e tij, teksa përveç dy golave, u shndërrua në një rrezik konstant për mbrojtjen e angleze dhe portierin Dibu Martinez.

Ernest Muçi shënoi golin e dytë të Legias, kur rezultati ishte barazim 1-1, pasi shfrytëzoi një pasim të saktë në zonë dhe devijoi topin në rrjetën e portës së Martinez. Në fillim të pjesës së dytë, sulmuesi kuqezi bëri një tjetër shpërthim spektakolar, kur rezultatin ishte 2-2 dhe dërgoi topin në rrjetë, duke i dhënë avantazhin sërish Legias.

Lexo edhe:

 

Sulmuesi shqiptar u zëvendësua në minutën e 72-të, pasi kishte dhënë gjithçka, teksa për shumë sekonda tifozët polakë thirrën në kor emrin e Ernest Muçit, beniaminit të tyre të ri.

E nisi nga stoli shqiptari tjetër i Legias, Jurgen Celhaka, i cili zbriti në fushë në minutat e fundit dhe dha kontributin e tij për të ruajtur fitoren e Legias.

Legia – Aston Villa  3-2

Nuk u beson syve Unai Emery, pasi sheh Muçin të shënojë golin e tretë për Legian e Varshavës, me një lëvizje vërtetë spektakolare…

51’ – Goooooool. Spektakolar Ernest Muçi, që lëviz në mënyrë perfekte dhe shënon një supergol, duke rikthyer avantazhin e Legias. Dopietë personale e sulmuesit shqiptar, që i dërgon dy herë topin pas shpine portierit kampion bote, Emiliano Martinez.

29′ – Muçi në version Ronaldo, me shpërthimin fantastik. Sulmuesi kuqezi rikuperon topin në mesfushë, avancon, kalon dy kundërshtarë, por në fund nuk arrin të godasë, i vetëm me portierin…

26′ – Goooool. Muçi shënon golin e dytë për Legian e Varshavës, duke i dhënë avantazhin 2-1 ndaj Aston Villës…

Rezultatet në Conference League:

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....