Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Zyrtare, PSG huazon te Leipzigu futbollistin e kombëtares së Holandës

Pas një sezoni në radhët e PSV Eindhovenit, ku shënoi 22 gola dhe dha 12 asistime në të gjitha garat, Xavi Simons po largohet sërish nga Paris Saint-Germain në formë huazimi.

Mesfushori sulmues holandez ishte kthyer në Paris, por nuk u stërvit kurrë me shokët e tij. Dhe nga sot ai është futbollist i Red Bull Leipzigut.

Lexo edhe: 

Klubi gjerman ka njoftuar firmosjen për një vit të kontratës së lojtarit të lindur në vitin 2003.

Xavi Simons, tashmë pjesë e përhershme edhe në kombëtaren holandeze, do të vazhdojë rrugën e tij të rritjes në Bundesligë. Ai do të mbajë veshur fanellën me numër 23.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...