Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Dortmundi nuk i rinovon kontratën, mbrojtësi veteran drejt tërheqjes nga futbolli

Mats Hummels mund të tërhiqet nga futbolli i luajtur në fund të sezonit. Sipas “Sport Bild”, njerëzit e afërt me mbrojtësin gjerman kanë konfirmuar se ky sezon do të jetë ndoshta i fundit si futbollist, pasi kontrata e tij me Borussian e Dortmundit skadon verën e ardhshme dhe nuk ka gjasa të rinovohet.

Pavarësisht se nuk është më kapiten, ish-futbollisti i kombëtares gjermane është ende një element kyç në dhomën e zhveshjes.

Lexoni edhe:

Largimi i mundshëm i mbrojtësit do të linte boshllëk në skuadrën e verdhezinjve, si nga pikëpamja njerëzore ashtu edhe në fusha. Por, deri më sot, ky është skenari më i mundshëm.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...