Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Lautaro: Real Madrid? Jo, po mendoj vetëm për Interin, dua ta çoj klubin sa më lart

Gjatë parakalimit në tapetin e kuq të “Topit të Artë”, Lautaro Martinez është pyetur për të ardhmen e tij dhe interesimin e Real Madrid në verën e kaluar për të.

Sulmuesi i Inter theksoi se është i fokusuar vetëm te skuadra “zikaltër”.

Lexo edhe:

“Ne po flasim për një ekip shumë të rëndësishëm, por mendimet dhe koka ime janë gjithmonë të përqendruara te Interi. Jam shumë i lumtur atje, kam një kontratë dhe familja ime po ecën mirë në Milano. Kjo mbrëmje është e veçantë për mua, falënderoj Interin dhe Kombëtarja e Argjentinës”-deklaroi Lautaro.

Më tej duke folur për qëllimet e 2024-ës, sulmuesi argjentinas theksoi se do që ta çojë Interin sa më lartë.

Çfarë shpresoj për vitin 2024? Për ta çuar Interin sa më lart dhe për të luajtur me Argjentinën në mënyrën më të mirë dhe fitimi i titujve, sepse ky është sporti”-tha Lautaro.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....