Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Lista e Zvicrës për ndeshjet e tetorit, Xhaka dhe Shaqiri të pazëvendësueshëm

Izraeli dhe Bjellorusia do të jenë kundërshtarët e radhës të Zvicrës në ndeshjet kualifikuese për Euro 2024.

Ndërsa edhe pa ditë na ndajnë nga këto përballje, trajneri Murat Yakin ka zbuluar listën e lojtarëve të ftuar.

Lexo edhe:

Në këtë listë të Zvicrës, lojtarë me origjinë shqiptare janë vetëm dy, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

LISTA:

Portierë: Kobel, Mvogo, Sommer.

Mbrojtës: Akanji, Elvedi, Fernandes, Garcia, Lotomba, Rodriguez, Schar, Zesiger.

Mesfushorët: Aebischer, Freuler, Itten, Ndoye, Sow, Xhaka, Zakaria.

Sulmues: Amdouni, Okafor, Shaqiri, Steffen, Vargas.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...