Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Moldavia ngjitje me “ashensor”, renditja e rivalëve të Shqipërisë në Grupin E

FIFA ka përditësuar renditjen e kombëtareve pas dueleve të muajit qershor. Shqipëria ka ngjitur tri pozicione falë fitoreve ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe në grupin E të eliminatoreve të Euro 2024.

Dy fitore dhe lojë e bukur, si ndryshon klasifikimi i Shqipërisë në FIFA

Kuqezinjtë e Sylvinhos mbajnë vendin numër 65 në renditjen e FIFA-s. Por si ndryshon klasifikimi i rivalëve të kombëtares shqiptare?

Polonia ka zbritur 3 shkallë në sajë të humbjes surprizuese ndaj Moldavisë (3-2) duke u renditur aktualisht në vendin e 26-të.

Lexo edhe:

Republika Çeke renditet e 37-ta, duke ngjitur një shkallë në krahasim me muajin e kaluar falë triumfit 0-3 ndaj Ishujve Faroe.

Moldavia ngjit plot 7 vende falë fitores me përmbysje kundër Polonisë, duke u renditur në vendin e 164-t.

Ndërkohë që Ishujt Faroe, që humbën në shtëpi me Çekinë dhe Shqipërinë, ndodhen në vendin e 129-të.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...