Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Sfida me Stuttgart mbyllet me gjashtë gola, RB Leipzig merr pikët e para të sezonit

RB Leipzig-Stuttgart ngritën “siparin” e javës së dytë të Bundesliga, në një ndeshje që rezultoi të dhuronte gjashtë gola.

Leipzig merr fitoren e parë të sezonit dhe atë e bën me një super rezultat, 5-1, në shtëpi ndaj Stuttgart.

Lexo edhe:

Ishin miqtë ata që gjetën të parët rrugën drejt rrjetës, duke shënuar me Guirassy në minutën e 35’ dhe duke bërë që pjesa e parë të mbyllej me rezultatin 0-1.

Fraksioni i dytë do të sillte një panoramë tjetër, pasi në minutën e 51’ Henrichs barazoi për vendasit.

Vetëm dy minuta më pas rrugën drejt rrjetës e gjeti Openda, por pas verifikimit në VAR ai gol u anulua për pozicion të parregullt.

Megjithatë në minutën e 63’ Olmo kaloi ekipin e tij në avantazh, teksa tre minuta më pas Openda realizoi golin e tretë për RB Leipzig.

Në minutën e 74’ rrugën drejt rrjetës e gjeti Kampl, i cili shënoi golin e katërt për vendasit, ndërsa në minutën e 76’ Simons vulosi këtë sfidë.

Pas javës së dytë RB Leipzig, momentalisht, renditet në vend të dytë me 3 pikë, ndërsa Stuttgart pozicionohet në vend të pestë po me tre pikë.

 

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...