Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Shtohen problemet për Everton, Premier League i heq edhe dy pikë të tjera

Një lajm tjetër i keq për klubin e Everton-it, i cili duhet të përballet me një zbritje të re prej 2 pikësh për shkeljen e rregulloreve të Premier League, në lidhje me produktivitetin dhe qëndrueshmërinë ekonomiko-financiare.

Mediet britanike raportojnë se provat i janë dërguar një komisioni i pavarur në Premier League gjatë janarit të vitit të kaluar, ndërsa vendimi i zbritjes së dy pikë u mor këtë të hënë.

Lexo edhe: 

Me këto dy pikë më pak, Everton zbret në vendin e 16-të të renditjes së Premier League, tashmë në kuotën e 27 pikëve, ndërsa në total këtë sezon “Toffees” janë penalizuar me një total prej 8 pikësh.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...