Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Talenti 19-vjeçar e uli në stol, Jordi Alba kërkohet nga Simeone

Trajneri i Atléticos së Madridit, Diego Simeone, është i interesuar për forcimin e mbrojtjes së “Los Colchoneros” me spanjollin e Barcelonës, Jordi Alba.

Sipas “El Mundo Deportivos”, e ardhmja e anësorit 34-vjeçar është e hapur. Jordi Alba ka vetëm një vit të mbetur nga kontrata e tij dhe ka humbur hapësirë ​​në njëmbëdhjetëshen e Xavi Hernándezit për shkak të shpërthimit të 19-vjeçarit Alejandro Baldé.

Lexo edhe:

Barcelona mund të jetë e interesuar të negociojë me Atléticon për të ardhmen e mbrojtësit, pasi kërkon nga skuadra madrilene sulmuesin Yannick Carrasco, i cili ka vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij në kryeqytetin spanjoll.

“Los Colchoneros” kërkojnë 15 milionë euro për kartonin e belgut, por Barça përpiqet ta ulë këtë shumë në 10 milionë euro.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...