Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Tetova: Kupa, objektivi parësor, ju tregoj fizionominë e lojës së Egnatias

Trajneri i Egnatias, Edlir Tetova, theksoi në “Elite Show” se objektivi i parë i skuadrës që drejton është triumfi në Kupën e Shqipërisë.

“Ana psikologjike është shumë e rëndësishme për të fituar ndeshjet, sidomos kur vjen nga disa rezultate jo të mira. Mendoj se kjo nuk do të ndikojë në “final four”. Objektivi parësor është fitimi i Kupës. Duam ta mbrojmë, se jemi fitues në fuqi.”

Fizionomia e lojës së Egnatias: “Kemi larguar dy lojtarë, pa harruar ndarjen nga jeta të Dwamenas. Janë 25 gola të larguar. Në fizionominë klubit, kemi prodhimin e lojës. Për të krijuar lojë, të duhen lojtarë që të përshtaten. Është e vështirë kur të largohen lojtarë. Ne kemi një projekt që i ndjekim lojtarët që kanë karakteristikat e duhura.

Lexo edhe:

Jemi munduar të gjejmë lojtarë të uritur, që kanë qenë të dëmtuar dhe kanë pasur shumë muaj pa luajtur. Kemi ruajtur boshtin e skuadrës së vjetshme.

Gjithmonë u them lojtarëve të mi që vitin tjetër nuk dua t’ju shoh këtu, sepse unë e shoh Egnatian si një markë dhe dua që klubet nga jashtë të blejnë lojtarët tanë.”

E ardhmja: “Kam edhe një vit kontratë, kam akoma për t’i dhënë ekipit, pastaj duhet të shohim rezultatet.”

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...