Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Vetëvrasja e të atit, Nagelsmann: Ishte e vështirë, nuk la asnjë mesazh!

Trajneri i Gjermanisë, Julian Nagelsmann ka rrëfyer së fundmi një episod dramatik dhe shumë personal nga jeta e tij.

Në një intervistë të dhënë për mediet gjermane, ish-trajneri i Leipzig dhe Bayern Munich u ndal te vdekja tragjike e babait të tij, kur ai ishte vetëm 20 vjeç.

Lexoni edhe:

Ai zbuloi se i ati kishte bërë vetëvrasje dhe se momenti kur e kishte marrë vesh, për trajnerin e Gjermanisë, kishte qenë shumë tronditës.

Shpesh mendoj për atë ditë, po ndiqja një kurs stërvitor në Oberhaching, afër Mynihut. Papritur drejtori i kursit më tha të dilja dhe unë me shaka i thashë: ‘Çfarë po ndodh, a jam tashmë shumë mirë?’. Një moment më vonë u gjenda para vjehrrit tim, i cili më tha se babai kishte bërë vetëvrasje ishte e vështirë, nuk la asnjë mesazh, nuk kishte shpjegim”-deklaroi Nagelsmann.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...