Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ 8 ndeshje pa fitore në La Liga, VAR-i shpëton Sevillan në shtesë

Sevilla nuk ia doli të ruante avantazhin përballë Villarealit dhe duhet të presë ende për t’u rikthyer te fitorja në La Liga. Me andaluzianët që nuk sigurojnë tri pikët në kampionat prej 26 shtatorit (5-1 përballë Almerias).

GOLI I SEVILLAS

Takimi i luajtur në “Ramon Sanchez Pizjuan”, ishte tepër i luftuar dhe pati raste në të dy krahët. Në fund barazim 1-1. Vendasit kaluan në avantazh në minutën e 75’ falë një goli shumë të bukur me kokë nga Kike Salas.

GOLI I  VILLAREALIT

Festë e madhe për 21-vjeçarin, i cili kishte vetëm tri minuta që ishte future në fushë. Por, “nëndetësja e verdhë” reagoi menjëherë dhe pas dy minutash riktheu baraspeshën.

Lexo edhe:

Me Jose Luis Morales që dërgoi në rrjetë një top të ardhur nga krahu i majtë. Skuadra e Marcelinos gjeti rrugën e rrjetës në minutat shtesë me Ben Brereton Diaz, por VAR-i anuloi golin për faull.

Vendi i 12-të me 16 pikë për Villarealin. Tri pozicione më poshtë renditet Sevilla me vetëm 13 pikë, duke qenë tepër larg objektivave të klubit.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...