Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Çekiçi dhuron asist, por Pendikspor bie në transfertën e Galatasaray-t

Çekiçi

Endri Çekiçi dhuroi asist në ndeshjen e Pendikspor ndaj Galatasaray-t, megjithatë skuadra e tij u mposht me rezultatin 4-1.

Ndërsa Galatasaray ishte në avantazh me dy gola, Çekiçi u aktivizua në minutën e 43’ në vend të Ndiaye, që la fushën e lojës pas një dëmtimi.

Lexo edhe:

Mesfushori shqiptar ekzekutoi një goditje dënimi në minutën e 85’, duke i dhuruar asist Ozturk-ut, i cili e dërgoi topin në fundin e rrjetës.

Në fund ndeshja u mbyll me rezultatin 4-1, me Galatasaray-n që kryeson me 90 pikë, teksa Pendikspor renditet në vend të parafundit me 30 pikë.

Pas ndeshjes Çekiçi u vlerësua me notën 6.9, nota më e lartë pas Ozturk përsa i përket ekipit të Pendikspor në këtë përballje.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...