Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Mbrëmje rekordesh, “pokeri” i parë i Palmer, Chelsea “luan tenis” me Everton-in

Chelsea rikthehet te fitorja dhe atë e bën në një super ndeshje ndaj Everton-it, takim i vlefshëm për javën e 32-të të Premier League, me protagonist absolut yllin e skuadrës Cole Palmer.

Takimi i luajtur në “Stamford Bridge” u zhbllokua në minutën e 13’, me Palmer që u dha avantazhin vendasve.

Lexo edhe:

Në minutën e 18’ mesfushori ia doli që të gjejë sërish rrugën drejt rrjetës, duke i shënuar golin e dytë skuadrës së Pochettino-s.

Ndërsa në minutën e 29’, 21-vjeçari anglez shfrytëzoi një gabim të mbrojtjes së Everton dhe realizoi golin e tretë për ekipin dhe njëkohësisht edhe golin e tretë personal.

Pjesa e parë u vulos nga Jackson, me sulmuesin e Chelsea-t që realizoi golin e katërt në minutën e 44’, me vendasit që shkuan mjaft të qetë në dhomat e zhveshjes pas këtij fraksioni.

Ndërkohë në minutën e 64’ Jackson fitoi penallti, që u kthye edhe në përplasje mes tij dhe Palmer se cili prej tyre do e gjuante.

Në fund penalltia iu besua Palmer, me mesfushorin që për herë të parë shënon katër gola në një ndeshje dhe njëkohësisht i dhuroi golin e pestë skuadrës së Chelsea-t.

Pas këtij takimi Palmer kryeson listën e golashënuesve të Premier League për këtë sezon, me 20 gola dhe 9 asist.

Festa e Chelsea-t nuk u mbyll me kaq, pasi në minutën e 90+1’ Alfie Gilchrist shënoi golin e parë në futbollin profesionist, ndërsa i dhuruoi golin e gjashtë “bluve” të Londrës.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 6-0, me Chelsea-n që renditet në vend të nëntë me 47 pikë, teksa Everton renditet në vend të 16-të me 27-të pikë.

 

 

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...