Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Zidane i rri pas dere Deschamps-it: Logjike të mendoj për kombëtaren…

Zinedine Zidane e shpreh hapur dëshirën për të drejtuar përfaqësuesen e Francës, edhe pse e ka të qartë se nuk ka ardhur momenti për të hedhur këtë hap.

“E kam thënë disa herë që kur ke qenë futbollist në ekipin kombëtar është mund të bëhesh edhe trajner, është logjike të mendosh për këtë. Por nuk është koha e duhur”, ka thënë Zizu në një prononcim për revistën GQ.

Lexo edhe: 

“Kur isha te Kana, doja të shkoja te Bordo. Më pas doja të luaja për Juventusin dhe Madridin, sepse ishte një përvojë ndryshe dhe po bëhej më e fortë. Kjo është ajo që ne e quajmë ambicie. Unë kam qenë gjithmonë ambicioz dhe kam besuar gjithmonë në veten time.”

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...