Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Brighton zyrtarizon pasuesin e Cucurella, firmos mbrojtësi i Villarreal

Pervis Estupinan është zyrtarisht lojtari më i ri i Brighton.

Mbrojtësi ka firmosur për pesë vite me anglezët, ndërsa Villarreal ka përfituar plot 15 milionë paund nga kjo lëvizje.

24-vjeçari nga Ekuadori rikthehet kështu në Angli pasi në 2016, Udinese e transferoi nga LDU Quito dhe italianët e dërguan në formë huazimi te Watford, por nuk luajti asnjë ndeshje, ndërsa në Spanjë u rrit në aspektin profesional dhe tashmë do të luajë për herë të parë në “ishull”.

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...