Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Kërkon mbrojtësin e Tottenham, Nottingham i vështirëson punën Milanit

Prej javësh raportohet se Milan është duke ndjekur me shumë interes mbrojtësin e Tottenham, Japhet Tanganga.

Megjithatë në garë për kartonin e 23-vjeçarit është përfshirë edhe Nottingham Forest. Mediet angleze raportojnë se Nottingham ka ofruar 16 milionë euro për kartoni e U-21 të Anglisë.

Klubi që u ngjit këtë sezon në Premier League e dëshiron shumë mbrojtësin dhe është i gatshëm ta ngrejë ofertën.

Megjithatë len të theksohet se “Spurs” nuk pranojnë më pak se 20 milionë euro, ndaj në një situatë të tilla puna për Milan vështirësohet, ndërsa Nottingham afrohet më shumë me tragetin e shumë kërkuar.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....