Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Lojtari shet fanellën për 50 euro pas ndeshjes: I pranova në mënyrë instiktive!

Një gjest që ka ka bërë xhiron e rrjeteve sociale është ai i lojtarit të Malagës, Dani Lorenzo. Pas fitores 1-0 ndaj Atl. Madrid B, një prej tifozëve i kërkoi lojtarit fanellën, mirëpo ky i fundit nuk ia dhuroi falas.

Përkundrazi, ai e shiti fanellën për 50 euro duke qenë se klubi i dhuron lojtarëve vetëm një numër të caktuar fanellash për t’i shpërndarë apo dhuruar tek tifozët.

Lexo edhe: 

Lojtari, për të mos e paguar vetë fanellën që ia la fansit, u detyrua ta shiste atë. Lorenzo më pas kërkoi falje për veprimin e tij ndërsa u shpreh se i pranoi paratë në mënyrë instiktive.

“Në fillimin e sezonit na jepet një numër i limituar fanellash për t’i dhuruar. Unë e kisha plotësuar këtë numër, dhe në këtë rast klubi do të më detyronte të paguaja për fanellën. Ia thashë këtë edhe tifozit, por ai më ofroi 50 euro dhe unë i mora në mënyrë instiktive”, u shpreh Lorenzo.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...