Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Nuk dha dorëheqjen, Rubiales tani akuzohet për sulm seksual, pasojat mund të jenë të rënda

Jenni Hermoso ka depozituar një padi në prokurori për një “puthje të pakërkuar” nga presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales, pas finales së Kupës së Botës për femra.

Futbollistja spanjolle e akuzon “shefin” e Federatës për sulm seksual, pasi ajo u puth në buzë pas fitores 1-0 të Spanjës ndaj Anglisë, më 20 gusht.

Hermoso ka thënë vazhdimisht se puthja nuk ishte konsensuale, por Rubialesi i sfidoi të githë, duke refuzuar të japë dorëheqjen.

Lexoni edhe: 

Trajneri Jorge Vilda ishte i vetmi anëtar i ekipit kombëtar të femrave që nuk dha dorëheqjen në shenjë proteste për sjelljen e Rubiales në fund të finales.

Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF) konfirmoi shkarkimin e tij të martën pasdite.

Vilda u pa duke duartrokitur Rubialesin në asamblenë e përgjithshme urgjente të RFEF-së, kur ai (Rubiales) njoftoi më 25 gusht se nuk do të jepte dorëheqjen për veprimet e tij në Sydney.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...