Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Volejboll/ Polonia mposht Italinë në Romë dhe shpallet kampione Europe

Volejboll/ Polonia mposht Italinë në Romë dhe shpallet kampione Europe
Volejboll/ Polonia mposht Italinë në Romë dhe shpallet kampione Europe

Polonia shpallet kampione europe në volejboll për meshkuj. Në finalen e madhe, të luajtur në Romë, polakët ia dolën të triumfojnë bindshëm me rezultatin 3-0 dhe të ngjiten në majë të Europës.

Që në setin e parë miqtë treguan dominim dhe fituan me rezultatin 25-20, ndërsa edhe i dyti foli për Poloninë, që fitoi me rezultatin 25-21, me Italinë që vetëm në dy raste arriti të barazojë me pikë dhe nuk mori asnjëherë avantazhin.

Lexo edhe:

Seti i tretë ishte më spektakolari dhe më i luftuari, me Italinë që kryesoi deri në pikën e 19, por më pas ishte sërish Polonia që bëri një sforco të fundit për të fituar 23-25 dhe për t’u ngjitur në majë të Europës.

Lajme të tjera

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...