Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Shqipëri-Çeki, “avullojnë” biletat e “Air Albania”… “Sold Out” edhe Partizani-Egnatia

“Sold Out”! Biletat për ndeshjen Shqipëri-Çeki në program në mbrëmjen e 12 tetorit kanë avulluar brenda pak orësh.

“Air Albania” do të jetë i tejmbushur për një nga ndeshjet më të rëndësishme të Kombëtares në këto dekadat e fundit, me misionin për të siguruar një biletë që për shumëkënd ka qenë i pamundur.

Lexoni edhe: 

200 mijë kerkesa për 22 mijë vende në stadium, që në fillim dihej se do të ishte e vështirë, por në këtë rast, si asnjë herë më parë të gjithë ata që kanë dashur të sigurojnë një biletë janë përballur me një situatë të pazakontë.

Fluksi i madh i kërkesave e bëri jashtëzakonisht të vështirë aksesin në linkun përkatës, ku kushdo që kërkonte të hynte përballej me një radhë prej 6 mijë apo 4 mijë kërkesash që ishin më para dhe i duhej të priste në radhë, që për të thënë të vërtetën për vetë numrin e jashtëzakonshëm të përdoruesve bëhej thuajse e pamundur për t’u respektuar.

Shumë njerëz kanë pritur më kot me orë, për një fluks që ka gjetur të papërgatitur dhe vetë personelin që merret me menaxhimin e faqes.

Gjithsesi rezultati është se biletat janë shitur brenda pak orësh me stadiumin që ishte shitur me gjithë kapacitetin e tij që në orët e para të mëngjesit, e madje për ironi të fatit, kërkesat e jashtëzakonshme dhe nxitimi për të blerë një biletë ka bërë që të shiten edhe gjithë biletat për sfidën Partizani – Egnatia, të Kategorisë Superiore ku natyrisht është e lehtë të kuptohet se në këtë rast në nxitim për të siguruar një biletë shumëkush sapo ka pasur mundësinë të akesojë në link ka bërë blerjen pa u kujdesur të shikonte se bëhej fjalë për takimin e Kategorisë Superiore dhe jo për atë të kombëtares.

Gjithsesi e rëndësishme është se për sfidën e Shqipërisë, kuqezinjtë do të kenë një mbështetje të jashtëzakonshme nga më fatlumët që kanë mundur të sigurojnë një biletë, ndërkohë që të gjithë të tjerët do të mund të përjetojnë emocionet e papësëritshme të një sfide historike, drejtpërsëdrejti në ekranin e “SuperSport“, shoqëruesit dhe partnerit të përhershëm të kombëtares kuqezi!

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...