Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Bellingham sërish protagonist, Real Madrid “i falet” anglezit për fitoren e tretë radhazi

Jude Bellingham vazhdon të tregojë se ishte një goditje në afrimet e Real Madrid këtë verë.

Mesfushori i dha tre pikët dhe fitoren e tretë radhazi ekipit të tij, në transfertë e Celta Vigo që u mbyll me rezultatin 0-1.

Lexo edhe:

Vendasit gjetën rrugën drejt rrjetës që në minutën e tretë, por ai gol u anulua pas verifikimit në VAR për faullin që Larsen shkaktoi ndaj Kepa-s.

Pavarësisht tentativave nga të dyja skuadrat, pjesa e parë u mbyll me barazim pa gola.

Në minutën e 67’ Rodrygo fitoi penallti, që u shkaktua nga ndërhyrja e gabuar e portierit të vendasve.

Braziliani e mori vetë përsipër ekzekutimin e penalltisë në minutën e 68’, megjithatë ai u ndal nga Villar.

Në minutën e 81’ Bellingham do të kthehej në rolin e tij atë të “heroit”, duke shënuar me kokë dhe duke u dhënë fitoren madrilenëve.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 0-1, me Celta Vigo që renditet në vend të 16-të me një pikë, teksa Real Madrid kryeson me nëntë pikë.

Momentet më pikante të ndeshjes:

Vendasit gjetën rrugën drejt rrjetës që në minutën e tretë, megjithatë ai gol u anulua pas faullit që Larsen shkaktoi ndaj Kepa-s, me pjesën e parë që u mbyll pa gola.

Në minutën e 67’ Rodrygo fitoi penallti pas ndërhyrjes së gabuar të Villar.

Ai e mori përsipër vet ekzekutimin e penalltisë, por nuk ia doli ta çonte topin në rrjetë pasi u ndal nga portieri i vendasve.

Megjithatë në minutën e 81′ ai që po kthehet në “heroin” e Real Madrid, Jude Bellingham zhbllokon sfidën me një goditje me kokë.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...