Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Vjen goli i parë, Muriqi dhe Mallorca festojnë në transfertë

Vedat Muriqi gjen golin e parë sezonal në La Liga. Bomberi i Kosovës, i dhuroi Mallorcas një fitore tepër të rëndësishme në Galici kundër Celta Vigos.

Skuadra ishullore triumfoi 0-1 falë golit të Muriqit, duke siguruar suksesin e parë në sezonin 2023/2024 në La Liga.

Ishte minuta e 85’ kur 29-vjeçari nga Prizreni ktheu në gol gjuajtjen me kokë të Daniel Rodriguez. Zhbllokohet në këtë mënyrë Muriqi, i cili kishte humbur dy penallti në takimet e mëparshme.

Me suksesin e sotëm, skuadra e meksikanit Aguirre është ngjitur në kuotën e 5 pikëve. Ndërkohë që Celta Vigo numëron një pikë më pak.

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...