Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Vrasja e dy tifozëve nordikë në Bruksel, Suedia nuk pranon të luajë, ndërpritet ndeshja

Suedia nuk pranon të dalë në fushë për pjesën e dytë të ndeshjes me Belgjikën, në Bruksel, ku para se të niste fraksioni i parë u krye një sulm terrorist, duke lënë të vdekur dy tifozë të përfaqësueses nordike.

Lojtarët dhe stafi i Suedisë, të tronditur nga lajmi që morën në dhomën e zhveshjes, nuk dëshirojnë ta luajnë pjesën e dytë.

Lexo edhe: 

Pas një dialogu të gjatë me përfaqësuesit e UEFA-s, federatat përkatëse të futbollit dhe autoritetet lokale, ndeshja u pezullua me rezultatin 1-1. Me marrjen e vendimit, publikut iu kërkua që të qëndronte brenda stadiumit, për të mos rënduar një situatë tashmë delikate për sa i përket rendit publik.

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...