Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Golashënuesi i Serie A? E zbulon Luca Toni: Kërkon të tregojë se është një lojtar i denjë

Luca Toni është nga ata që golin e njihte mirë. Ish-sulmuesi i Italisë dhe Juventusit, mbahet mend për nuhatjen në zonën e rreptësisë dhe nisur nga aftësitë e tij, guxon edhe të bëjë një parashikim mbi golashënuesin e Serie A në fundin e këtij sezoni. Toni beson se do të jetë Dusan Vlahovic ai që do të shkëlqejë në planin individual me ish-sulmuesin që shprehet se 23-vjeçari serb këtë sezon do të kërkojë të vërtetojë se është një lojtar në lartësinë e Juventus.

Lexoni edhe:

“Sipas meje Vlahovic do të jetë golashënuesi i Serie A në këtë sezon. E kam parë shumë të karikuar. E takova gjatë verës, folëm shumë dhe ai ka dëshirë të tregojë se është një sulmues i denjë për Juventusin”, tha Toni.

Në tre javët e para të kampionatit, Dusan Vlahovic ia ka dalë të shënojë dy gola ndërsa më mirë se sulmuesi i Juventus kanë bërë Osimhen, Giroud dhe Lautaro Martinez.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...