Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Zyrtare, Timothy Weah firmos me Juventusin për pesë sezone

Timothy Weah është bërë zyrtarisht lojtar i Juventusit.

Lajmin e kalimit të sulmuesit të Lille te “Zonja e Vjetër” e ka bërë publik vetë klubi italian në faqen zyrtare. 23-vjeçari do të luajë në Itali për herë të parë në karrierën e tij, ndërsa ka firmosur me “bardhezinjtë” deri në vitin 2028-të.

Lexo edhe:

Megjithatë, ai nuk do të jetë Weah i parë që do të luajë në Serie A. Babai i Timothy, George është ish-sulmues i Milanit, me karrierën e tij që filloi në vitet 80’.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...