Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Luajti për dy sezone me Shkupin, “Komitët” dhunojnë Brdarovski-n në stërvitje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut, ku mësohet se Vladica Brdarovski është sulmuar nga tifozët ndërsa ndodhej në stërvitje.

Mediet maqedonase raportojnë se Brdarovski ishte duke zhvilluar seancën stërvitore me ekipin e Vardarit, skuadër që këtë sezon do të luajë në Ligën e Parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut, është sulmuar nga tifo-grupi i kësaj skuadre “Komitët”.

Lexo edhe:

Raportohet se kryesori i tifozëve është futur në stërvitjen e futbollistëve të Vardarit dhe ka goditur Brdarovskin dhe shkak për këtë është bëtë fakti që mbrojtësi në vitet e fundit ishte pjesë e skuadrës së Shkupit.

 

 

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...