Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Wimbledon/ Përmbysje spektakolare e Medvedev, në gjysmëfinale përballë Alcaraz

Daniil Medvedev është gjysmëfinalisti i radhës i Wimbledonit. Tenisti rus arriti të triumfonte në shifrat 3-2 (4-6, 1-6, 7-6, 6-4, 6-1) ndaj amerikanit Christopher Eubanks.
Një sukses që erdhi me një përmbysje të çmendur në setin e 4-t, ku Eubanks ishte në fitore ndaj Medvedev dhe gjithashtu shumë pranë mbylljes së ndeshjes.

Lexo edhe: 

Me këtë fitore Daniil Medvedev do të sfidojë në gjysmëfinale spanjollin Carlos Alcaraz, që nga ana e tij triumfoi pastër dhe pa probleme 3-0 (6-4, 6-4, 7-6) ndaj danezit Holger Rune. Alcaraz ishte “mbytës” për kundërshtarin teksa vetëm seti i fundit ishte i fortë, ku u nevojit raundi i Tie-Break.
Ndeshja tjetër gjysmëfinale do të jetë ajo mes Sinner dhe Djokovic.

Finalja e madhe e Wimbledonit do të zhvillohet të dielën e 16 majit, “live” dhe ekskluzivisht në SuperSport.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...