Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Çështja e titullit mbetet e hapur në Kosovë, tre kryesueset fitojnë dhe ndahen me vetëm katër pikë

Ballkani, Llapi dhe Drita nuk gabojnë në ndeshjet e javës së 32 në elitën e Kosovës, duke lënë llogaritë tërësisht të hapura kur kanë mbetur edhe katër javë nga fundi i kampionatit. Kështu, skuadra kampione në fuqi, Ballkani fitoi në shtëpi ndaj Dukagjinit me rezultatin e pastër 3-0.

Golat për suharekasit u shënuan nga Emerllahu dhe Kuc në pjesën e parë, ndërsa në të dytën, Gripshi realizoi në të 96-tën. Pas kësaj fitoreje, Ballkani mban vendin e parë me 66 pikë, dy më shumë se Llapi ndjekës, teksa Dukagjini mbetet me 39 pikë në vend të gjashtë.

Lexoni edhe:

Llapi fitoi 3-2 me Feronikelin, por vuajti jo pak pasi vendasit e panë veten në disavantazh. Megjithatë, ia dolën të fitonin falë golit të Hysenit në minutën e 51, që rezultoi edhe si goli vendimtar i sfidës. Kështu, Llapi mbetet i dyti me 64 pikë, dy më pak se Ballkani kryesues ndërsa nga ana tjetër, Feronikeli mban vendin e tetë me 34 pikë.

Po ashtu edhe Drita nuk gaboi në shtëpi duke mposhtur me rezultatin 3-1, Fushë-Kosovën. Skuadra nga Gjilani renditet në vendin e tretë me 62 pikë, gjithashtu në garë për titullin. Sakaq, Fushë-Kosova mbetet në vendin e nëntë me 20 pikë.

Në ndeshjet e tjera, Prishtina mposhti 0-1 në transfertë Lirinë ndërsa Malisheva me Gjilanin u mbyll në barazim 0-0.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...