Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Heroi i Arsenalit, Nelson: Kemi nevojë për momente të tilla

Reiss Nelson ishte heroi i Arsenalit në fitoren e çmendur 3-2 në “Emirates” kundër Bournemouthit. Autori i golit të tretë të “Topçinjve” në minutën e 97-të ishte “në qiellin e shtatë” pas vërshëllimës së trefishtë të gjyqtarit.

“Kur topi arriti tek unë mendova: “Të lutem, më jep një shans”. Jam i emocionuar, shumë i lumtur. E kontrollova topin me këmbën e djathtë, e zhvendosa në këmbën e majtë dhe godita.

Lexo edhe:

Ne kemi nevojë për momente të tilla nëse do të ecim përpara. Nuk po shikojmë asnjë ekip tjetër për momentin.

Ne po fokusohemi te vetja. Do të shohim ditë pas dite, ndeshje pas ndeshjeje. Si tifoz i Arsenalit, jam i kënaqur me rezultatin”.

 

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...