Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Feyenoordi shet kapitenin te kampionët e Portugalisë

Feyenoordi shet kapitenin te kampionët e Portugalisë
Feyenoordi shet kapitenin te kampionët e Portugalisë

Pasi ndihmoi Feyenoordin për t’u shpallur kampion në Eredivisie, kapiteni turk i klubit nga Roterdami, Orkun kokcu vendosi të largohet për t’u transferuar drejt Portugalisë.

Mesfushori 22-vjeçar u prezantuar zyrtarisht te kampionët e Benficës, me të cilët firmosi një kontratë 5-vjeçare, nga e cila do të përfitojë pak më shumë se dy milionë euro në sezon.

Lexo edhe: 

Ndërkohë, në arkat e Feyenoordit do të kalojnë 25 milionë euro menjëherë dhe 5 të tjera në formë bonusesh, të lidhura me performancën e mesfushorit turk.

Orkun Kokcu vjen nga një familje turke dhe ka lindur në Holandë, teksa Feyenoordit iu bashkua në verën e 2014-ës. Në nivel përfaqësueses, Kokcu ka zgjedhur të veshë fanellën e Turqisë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...